Öğrenciler
 • Kampüs Etkinlikleri
 • Üniversite - Sanayi İş Birliği
 • Kısa ve Uzun Dönem Staj Programları
 • Kastamonu Entegre’nin her yıl üniversiteli gençlerle bir araya  geldiğini biliyor musun? Kastamonu Entegre olarak her yıl, kampüs etkinlikleri kapsamında Kariyer Günlerine katılıyoruz. Bu etkinliklerde yeni mezun olacak öğrencilere hem sektörü tanıtıyor hem de kariyer fırsatlarını anlatma imkanı yakalıyoruz. 

 • Kastamonu Entegre olarak, üniversite öğrencileriyle birlikte çeşitli projeler yapmaktayız. Bu kapsamda, üniversite öğrencilerinin teorik bilgilerini kullanabilmeleri, iş hayatını tanımaları ve deneyim kazanmaları amacıyla üniversitelerle protokol yaparak, araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin desteklenmesi amacıyla, projeler yürütmekteyiz.

  Üniversitelerle yapılan iş birliği çalışmaları; AR-GE, üretim, kalite, İSG alanlarını içeren sürekli iyileştirme ve geliştirme çalışmalarını kapsamaktadır.

  Ar-Ge çalışmalarımız, stratejimizin önemli bir parçasıdır ve büyüme hedeflerimize paralel olarak şekillenmektedir. Sürdürülebilirlik, inovatif ürün geliştirme, hedef pazarlara uygun ürünler, çevre (enerji, su, atık) ve verimlilik yaklaşımlarıyla desteklenmektedir.

 • Kastamonu Entegre olarak, kısa ve uzun süreli staj programları ile geleceğin potansiyel çalışanlarını yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Sunduğumuz staj imkanlarıyla hem çalışanlarımızın deneyimlerinden yararlanacak hem de kariyerinize yön verecek çalışma imkanına sahip olacaksınız.

  Mezun olmadan önce, ilgi alanı ve hedefleriniz doğrultusunda departmanlarımızla tanışarak, mesleki tecrübe edinip kariyerinize güzel bir başlangıç yapabilir ve iş tecrübesi kazanabilirsiniz. İki farklı staj imkanıyla birlikte, kendinize uygun staj programını seçip, Kastamonu Entegre’de çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

  Staj programları sayesinde Kastamonu Entegre’ye ilk adımı atabilirsin. 

  Kısa ve Uzun Dönem Staj Programı 

  Üniversitelerin 4 yıllık lisans bölümlerinde eğitimine devam eden 2. 3. veya 4. sınıfta olan öğrenciler için hazırladığımız staj programıdır. 1 ay ile 3 ay arasında sürecek olan bu yaz stajı için başvurular her yıl Mart ayında başlar. Başvuruların değerlendirilmesi ve görüşmeler ise Mayıs ayında tamamlanır. Stajyerlerimiz, Haziran - Eylül ayları arasında belirledikleri tarih aralığında, Genel Müdürlüğümüzde veya fabrikalarımızda çalışmaya başlar.

  Bu programda stajyerler, hem iş hayatında çalışma ortamını deneyimleme fırsatını yakalar, hem de proje stajyeri programı kapsamında yöneticilerle birebir çalışır. Staj boyunca fabrika ziyaretleri, e-eğitimlerden de yararlanarak kendilerini geliştirme olanaklarını sahip olur.
  Staj sonrasında, stajyerlerimizin proje boyunca geçirdiği süreç, staj sonunda tamamladıkları projeler ve performansları yöneticilerimiz ve insan kaynakları ekibi tarafından değerlendirilmektedir. Staj sonunda başarılı olan stajyerlerimizi mezun olduktan sonra uygun pozisyonlarda öncelikli olarak değerlendirmekteyiz.

  Proje stajyeri kapsamında stajyer alımları, belli dönemleri kapsamayarak, ihtiyaca yönelik- şekillenebilmektedir. Uygun pozisyonlarda değerlendirilebilmek için yapmanız gereken tek şey, kariyer sayfamızı ve ilgili portalları (Linkedin,kariyer.net) takip ederek, başvuru yapmanız.

  Başvuru Süreci 

  Kastamonu Entegre, yetenekli öğrencileri staj programına dahil edebilmek için her adaya eşit ve adil davranmaktadır.

  Staj Başvurusu
  Yetkinlik Bazlı Mülakat
  Davranış Profili Envanter Testi
  Study Case Çalışmaları
  İngilizce Sınavı
  Staj Başlangıcı